Tamoxifen-Ebewe 20 (tamoksyfen) - tabletki

shape

Niesteroidowy lek o działaniu antyestrogenowym

Rak piersi. P.o., podczas posiłku; tabletki połykać w całości. Jeśli konieczne jest przyjmowanie >1 tabl./d, lek można przyjmować 1 ×/d lub w 2 daw. podz. Zalecana dawka wynosi 20 mg/d, u osób z zaawansowaną chorobą 30–40 mg/d. Dawka maks. 40 mg/d. Odpowiedź na leczenie występuje zwykle w ciągu 4–10 tyg., u chorych z przerzutami do kości może wystąpić dopiero po kilku mies. U osób w podeszłym wieku lub z zaburzeniem czynności nerek dostosowanie dawki nie jest konieczne. Czas leczenia ustala się indywidualnie w zależności od ciężkości i przebiegu choroby.

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka małopłytkowość, leukopenia lub hiperkalcemia, ciąża, okres karmienia piersią. Konieczne jest stosowanie skutecznych niehormonalnych metod antykoncepcji w trakcie leczenia i przez co najmniej 2 mies. po jego zakończeniu.

Faq
Opinie
Dawkowanie
Zastosowanie
Opis
shape

Indeks leków online może być pomocny!

Ile razy zdarzyło ci się zgubić ulotkę z przyjmowanego obecnie leku, przez co miałeś problem z jego dalszym zażywaniem? Baza leków online to miejsce gdzie znajdziesz "broszurkę" leku. Możesz sprawdzić w dowolnym czasie najistotniejsze informacje dotyczące dowolnego farmaceutyku.

Wróć na górę