Theraflu Zatoki (paracetamol + fenylefryna) - proszek do sporz─ůdzania roztworu doustnego

shape

Preparat z┼éo┼╝ony o┬ákompleksowym dzia┼éaniu przeciwb├│lowym i┬áprzeciwgor─ůczkowym, zmniejszaj─ůcym obrz─Ök i┬áprzekrwienie b┼éony ┼Ťluzowej nosa.

Jest to preparat z┼éo┼╝ony zawieraj─ůcy paracetamol oraz fenylefryn─Ö, substancje r├│┼╝ni─ůce si─Ö miejscem i┬ásposobem dzia┼éania. Paracetamol wykazuje dzia┼éanie przeciwb├│lowe i┬áprzeciwgor─ůczkowe. Mechanizm jego dzia┼éania polega na hamowaniu aktywno┼Ťci cyklooksygenazy 2┬á(COX-2) w┬ám├│zgu i┬áw rdzeniu kr─Ögowym, enzymu odpowiedzialnego za syntez─Ö prostaglandyn. Paracetamol nie wykazuje dzia┼éania przeciwzapalnego, poniewa┼╝ praktycznie nie hamuje aktywno┼Ťci cyklooksygenaz i┬ásyntezy prostaglandyn w┬átkankach obwodowych. Nie uszkadza b┼éony ┼Ťluzowej ┼╝o┼é─ůdka. Nie hamuje agregacji p┼éytek krwi i┬ánie wp┼éywa na proces krzepni─Öcia. Drugi ze sk┼éadnik├│w preparatu to fenylefryna, lek z┬ágrupy sympatykomimetyk├│w, aktywuj─ůcy receptory adrenergiczne typu alfa. Fenylefryna poprzez aktywacj─Ö receptor├│w adrenergicznych mi─Ö┼Ťni g┼éadkich ┼Ťcian naczy┼ä krwiono┼Ťnych powoduje obkurczenie naczy┼ä, zmniejsza przekrwienie i┬áobrz─Ök b┼éony ┼Ťluzowej nosa. W┬áten spos├│b udra┼╝nia nos i┬áuj┼Ťcia zatok oraz u┼éatwia drena┼╝ wydzieliny z┬ázatok.Po podaniu doustnym paracetamol dobrze i┬ászybko wch┼éania si─Ö z┬áprzewodu pokarmowego. Maksymalne st─Ö┼╝enie paracetamolu we krwi uzyskiwane jest w┬áci─ůgu 30ÔÇô60 minut po podaniu. Fenylefryna z┬áprzewodu pokarmowego wch┼éania si─Ö wolniej, uzyskuj─ůc maksymalne st─Ö┼╝enie we krwi w┬áci─ůgu 60ÔÇô120 minut po podaniu. Obkurczaj─ůce b┼éon─Ö ┼Ťluzow─ů nosa dzia┼éanie fenylefryny utrzymuje si─Ö przez 4ÔÇô6 godzin. Oba sk┼éadniki preparatu przenikaj─ů przez ┼éo┼╝ysko, a┬átak┼╝e do mleka kobiet karmi─ůcych piersi─ů.

Preparat jest wskazany w┬áleczeniu objawowym dolegliwo┼Ťci zwi─ůzanych z┬áchorobami zatok, takich jak b├│l g┼éowy, niedro┼╝no┼Ť─ç zatok i┬ánosa przebiegaj─ůca z┬áb├│lem oraz objawami przekrwienia i┬áobrz─Öku b┼éony ┼Ťluzowej. Preparat dzia┼éa przeciwgor─ůczkowo, ┼éagodzi objawy przezi─Öbienia i┬ágrypy (dreszcze, b├│le mi─Ö┼Ťni i┬ág┼éowy).

Niestety, nawet je┼╝eli istniej─ů wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze mo┼╝na go stosowa─ç. Nie mo┼╝esz stosowa─ç preparatu, je┼╝eli jeste┼Ť uczulony (wykazujesz nadwra┼╝liwo┼Ť─ç) na kt├│rykolwiek sk┼éadnik preparatu.Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u┬áos├│b:ÔÇó z┬ánadci┼Ťnieniem t─ÖtniczymÔÇó z┬áci─Ö┼╝kimi chorobami uk┼éadu sercowo-naczyniowegoÔÇó z┬ánadczynno┼Ťci─ů tarczycyÔÇó z┬ájaskr─ů z┬ázamykaj─ůcym si─Ö k─ůtem przes─ůczaniaÔÇó z┬águzem chromoch┼éonnym nadnerczyÔÇó stosuj─ůcych r├│wnolegle lub w┬áokresie ostatnich 2┬átygodni inhibitory MAOÔÇó stosuj─ůcych inne leki sympatykomimetyczneÔÇó stosuj─ůcych leki blokuj─ůce receptory beta-adrenergiczne (tzw. beta-blokery)ÔÇó stosuj─ůcych tr├│jpier┼Ťcieniowe leki przeciwdepresyjneorazÔÇó u┬ákobiet w┬áci─ů┼╝yÔÇó u┬ákobiet w┬áokresie karmienia piersi─ůÔÇó u┬ádzieci do 12. roku ┼╝ycia.

Niekt├│re choroby i┬áinne okoliczno┼Ťci mog─ů stanowi─ç przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W┬ápewnych sytuacjach mo┼╝e okaza─ç si─Ö konieczne przeprowadzanie okre┼Ťlonych bada┼ä kontrolnych.Nie nale┼╝y stosowa─ç r├│wnolegle innych lek├│w zawieraj─ůcych paracetamol, ze wzgl─Ödu na ryzyko przedawkowania i┬áwyst─ůpienia ci─Ö┼╝kich dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych (w tym uszkodzenia w─ůtroby). Nale┼╝y sprawdzi─ç czy inne stosowane leki nie zawieraj─ů paracetamolu.Nie nale┼╝y stosowa─ç r├│wnolegle innych lek├│w sympatykomimetycznych (np. leki zw─Ö┼╝aj─ůce naczynia krwiono┼Ťne, zmniejszaj─ůce przekrwienie b┼éon ┼Ťluzowych nosa) ze wzgl─Ödu na ryzyko wyst─ůpienia ci─Ö┼╝kich dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych.Nale┼╝y zachowa─ç ostro┼╝no┼Ť─ç, je┼╝eli preparat stosowany jest u┬áos├│b:ÔÇó z┬ázaburzeniami czynno┼Ťci nerek lub w─ůtrobyÔÇó z┬áostrym zapaleniem w─ůtrobyÔÇó z┬ániedokrwisto┼Ťci─ů hemolityczn─ůÔÇó z┬áwrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowejÔÇó niedo┼╝ywionych lub odwodnionychÔÇó z┬áchorobami uk┼éadu sercowo-naczyniowegoÔÇó chorych na cukrzyc─ÖÔÇó z┬ározrostem gruczo┼éu krokowegoÔÇó z┬áchorobami p┼éucÔÇó chorych na astm─Ö oskrzelow─ůÔÇó przyjmuj─ůcych inne leki maj─ůce wp┼éyw na czynno┼Ť─ç w─ůtroby.Je┼╝eli wyst─Öpuj─ů u┬áCiebie powy┼╝sze stany lub choroby, przed zastosowaniem preparatu powiniene┼Ť skonsultowa─ç si─Ö z┬álekarzem.Je┼Ťli objawy nasilaj─ů si─Ö lub nie ust─Öpuj─ů w┬áci─ůgu 5┬ádni lub gor─ůczka utrzymuje si─Ö d┼éu┼╝ej ni┼╝ 3┬ádni, nale┼╝y skonsultowa─ç si─Ö z┬álekarzem.Je┼╝eli wyst─ůpi wysypka, inne objawy nadwra┼╝liwo┼Ťci lub utrzymuj─ů si─Ö uporczywe b├│le g┼éowy, nale┼╝y skonsultowa─ç si─Ö z┬álekarzem.Nie wolno przekracza─ç zalecanego dawkowania.W okresie stosowania preparatu nie nale┼╝y spo┼╝ywa─ç alkoholu. Spo┼╝ywanie alkoholu w┬áokresie stosowania preparatu mo┼╝e prowadzi─ç do toksycznego uszkodzenia w─ůtroby i┬ájej niewydolno┼Ťci.U os├│b wyniszczonych, g┼éodzonych lub regularnie spo┼╝ywaj─ůcych alkohol istnieje zwi─Ökszone ryzyko uszkodzenia w─ůtroby.Nale┼╝y zachowa─ç ostro┼╝no┼Ť─ç u┬áos├│b uzale┼╝nionych od alkoholu.Preparat mo┼╝e wp┼éywa─ç na wyniki test├│w na obecno┼Ť─ç substancji dopinguj─ůcych (informacja dla os├│b uprawiaj─ůcych sport).Informacje dodatkowe o┬ápozosta┼éych sk┼éadnikach preparatu:ÔÇó preparat zawiera sacharoz─Ö; osoby z┬ádziedzicznymi zaburzeniami zwi─ůzanymi z┬ánietolerancj─ů fruktozy, zespo┼éem z┼éego wch┼éaniania glukozyÔÇôgalaktozy lub niedoborem sacharazyÔÇôizomaltazy nie powinny stosowa─ç preparatu;ÔÇó preparat zawiera sacharoz─Ö, co nale┼╝y wzi─ů─ç pod uwag─Ö w┬áprzypadku chorych na cukrzyc─Ö (cukrzyca stanowi przeciwwskazanie do stosowania preparatu);ÔÇó preparat zawiera ┼╝├│┼écie┼ä pomara┼äczow─ů (E110), kt├│ra mo┼╝e powodowa─ç wyst─ůpienie reakcji alergicznych;ÔÇó preparat zawiera 42,2 mg sodu w┬á1 dawce; nale┼╝y wzi─ů─ç to pod uwag─Ö w┬áprzypadku os├│b b─Öd─ůcych na diecie o┬áma┼éej zawarto┼Ťci sodu oraz u┬áos├│b z┬ázaburzeniami czynno┼Ťci nerek.Czy ten preparat ma wp┼éyw na zdolno┼Ť─ç prowadzenia pojazd├│w?Nie stwierdzono istotnego wp┼éywu preparatu na zdolno┼Ť─ç prowadzenia pojazd├│w i┬áobs┼éugiwania urz─ůdze┼ä/maszyn.

Preparat ma posta─ç proszku do sporz─ůdzania roztworu doustnego. Stosuj preparat zgodnie z┬ázaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek, poniewa┼╝ nie zwi─Ökszy to skuteczno┼Ťci dzia┼éania leku, a┬ámo┼╝e zaszkodzi─ç Twojemu zdrowiu i┬á┼╝yciu. Je┼╝eli masz jakiekolwiek w─ůtpliwo┼Ťci dotycz─ůce stosowania preparatu, skonsultuj si─Ö z┬álekarzem.Doro┼Ťli i┬ám┼éodzie┼╝ po 12. roku ┼╝ycia: jednorazowo 1┬ásaszetka, w┬árazie konieczno┼Ťci dawk─Ö mo┼╝na powt├│rzy─ç po 4ÔÇô6 godzinach. Nie stosowa─ç cz─Ö┼Ťciej ni┼╝ co 4┬ágodziny ani wi─Öcej ni┼╝ 3ÔÇô4 saszetki na dob─Ö. Zawarto┼Ť─ç 1┬ásaszetki nale┼╝y rozpu┼Ťci─ç w┬á250 ml (szklanka) gor─ůcej, ale nie wrz─ůcej wody i┬áwypi─ç po ostygni─Öciu do odpowiedniej temperatury.Bez konsultacji z┬álekarzem nie stosowa─ç d┼éu┼╝ej ni┼╝ 5┬ádni. Je┼╝eli objawy nasilaj─ů si─Ö lub nie ust─Öpuj─ů lub gor─ůczka utrzymuje si─Ö d┼éu┼╝ej ni┼╝ 3┬ádni, nale┼╝y skonsultowa─ç si─Ö z┬álekarzem.U doros┼éych o┬ámasie cia┼éa mniejszej ni┼╝ 50 kg, z┬ániewielk─ů lub umiarkowan─ů niewydolno┼Ťci─ů w─ůtroby, z┬ázespo┼éem Gilberta, odwodnionych, niedo┼╝ywionych lub z┬áchorob─ů alkoholow─ů nie stosowa─ç dawki wi─Ökszej ni┼╝ 60 mg paracetamolu na kg masy cia┼éa na dob─Ö (czyli do 2┬ág paracetamolu na dob─Ö tj. nie wi─Öcej ni┼╝ 3┬ásaszetki na dob─Ö).U os├│b z┬ániewydolno┼Ťci─ů nerek nale┼╝y wyd┼éu┼╝y─ç odst─Öp mi─Ödzy dawkami. Je┼╝eli klirens kreatyniny jest mniejszy ni┼╝ 50 ml/min nie stosowa─ç cz─Ö┼Ťciej ni┼╝ co 6┬ágodzin. Je┼╝eli klirens kreatyniny jest mniejszy ni┼╝ 10 ml/min nie stosowa─ç cz─Ö┼Ťciej ni┼╝ co 8┬ágodzin.Dzieci:Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u┬ádzieci do 12. roku ┼╝ycia.

W okresie ci─ů┼╝y nie stosuj ┼╝adnego leku bez konsultacji z┬álekarzem!Bardzo wa┼╝ne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w┬áokresie ci─ů┼╝y lub w┬áokresie karmienia piersi─ů skonsultowa─ç si─Ö z┬álekarzem i┬áwyja┼Ťni─ç ponad wszelk─ů w─ůtpliwo┼Ť─ç potencjalne zagro┼╝enia i┬ákorzy┼Ťci zwi─ůzane ze stosowaniem danego leku. Je┼╝eli jeste┼Ť w┬áci─ů┼╝y lub planujesz ci─ů┼╝─Ö, skonsultuj si─Ö z┬álekarzem przed zastosowaniem preparatu. Stosowanie preparatu u┬ákobiet w┬áci─ů┼╝y oraz u┬ákobiet w┬áokresie karmienia piersi─ů jest przeciwwskazane.

Poinformuj lekarza o┬áwszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, r├│wnie┼╝ o┬átych, kt├│re s─ů wydawane bez recepty.W szczeg├│lno┼Ťci skonsultuj si─Ö z┬álekarzem, je┼╝eli stosujesz kt├│rykolwiek z┬áni┼╝ej wymienionych lek├│w, poniewa┼╝ konieczna mo┼╝e by─ç zmiana dawkowania lub zaprzestanie przyjmowania okre┼Ťlonego preparatu.Preparatu nie nale┼╝y stosowa─ç w┬áprzypadku przyjmowania innych lek├│w zawieraj─ůcych paracetamol lub fenylefryn─Ö (ryzyko przedawkowania i┬áwyst─ůpienia ci─Ö┼╝kich dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych).Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu z┬áinhibitorami MAO oraz w┬áokresie 2┬átygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Paracetamol stosowany z┬áinhibitorami MAO mo┼╝e spowodowa─ç wyst─ůpienie stanu pobudzenia i┬áwysokiej gor─ůczki a┬áfenylefryna stosowana z┬áinhibitorami MAO mo┼╝e spowodowa─ç gwa┼étowne zwi─Ökszenie ci┼Ťnienia t─Ötniczego.Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu z┬átr├│jpier┼Ťcieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, lekami blokuj─ůcymi receptory beta-adrenergiczne (tzw. beta-blokery) oraz z┬áinnymi lekami stosowanymi w┬áleczeniu nadci┼Ťnienia t─Ötniczego (w tym metylodopa, rezerpina).Fenylefryna zawarta w┬ápreparacie stosowana z┬áindometacyn─ů, beta-blokerami lub metylodop─ů mo┼╝e spowodowa─ç prze┼éom nadci┼Ťnieniowy, stanowi─ůcy bezpo┼Ťrednie zagro┼╝enie ┼╝ycia.Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu z┬ázydowudyn─ů. Stosowanie paracetamolu z┬ázydowudyn─ů mo┼╝e nasila─ç toksyczne dzia┼éanie zydowudyny na szpik kostny (ryzyko neutropenii). Zwi─Öksza si─Ö te┼╝ ryzyko uszkodzenia w─ůtroby.Paracetamol stosowany d┼éugotrwale mo┼╝e nasila─ç dzia┼éanie lek├│w przeciwzakrzepowych z┬ágrupy kumaryny (np. warfaryna) zwi─Ökszaj─ůc ryzyko krwawie┼ä.Leki zwi─Ökszaj─ůce metabolizm w─ůtrobowy, w┬átym ryfampicyna, izoniazyd, leki przeciwpadaczkowe (np. fenytoina, karbamazepina), barbiturany (np. fenobarbital), leki uspokajaj─ůce i┬ánasenne oraz niekt├│re leki przeciwdepresyjne stosowane r├│wnolegle z┬áparacetamolem mog─ů prowadzi─ç do uszkodzenia w─ůtroby, nawet w┬áprzypadku stosowania zalecanych dawek paracetamolu.Leki przyspieszaj─ůce opr├│┼╝nianie ┼╝o┼é─ůdka (np. metoklopramid, domperydon) zwi─Ökszaj─ů szybko┼Ť─ç wch┼éaniania paracetamolu, a┬áleki op├│┼║niaj─ůce opr├│┼╝nianie ┼╝o┼é─ůdka (np. propantelina) lub pokarm op├│┼║niaj─ů jego wch┼éanianie i┬áwyst─ůpienie efekt├│w jego dzia┼éania.Paracetamol wyd┼éu┼╝a czas dzia┼éania chloramfenikolu i┬ánasila jego toksyczno┼Ť─ç.Paracetamol mo┼╝e wp┼éywa─ç na st─Ö┼╝enie r├│wnolegle stosowanej lamotryginy; mo┼╝liwe zmniejszenie jej dzia┼éania.Cholestyramina zmniejsza szybko┼Ť─ç wch┼éaniania paracetamolu. Wp┼éyw cholestyraminy jest niewielki, je┼╝eli cholestyramina jest przyjmowania godzin─Ö po przyj─Öciu paracetamolu.Probenecyd wyd┼éu┼╝a czas wydalania paracetamolu; konieczne mo┼╝e by─ç zmniejszenie stosowanej dawki paracetamolu.W okresie stosowania preparatu nie wolno spo┼╝ywa─ç alkoholu. Spo┼╝ywanie alkoholu w┬áokresie stosowania preparatu mo┼╝e prowadzi─ç do toksycznego uszkodzenia w─ůtroby i┬ájej niewydolno┼Ťci.Kofeina nasila przeciwb├│lowe dzia┼éanie paracetamolu.Paracetamol mo┼╝e wp┼éywa─ç na wyniki niekt├│rych bada┼ä laboratoryjnych (takich jak np. oznaczanie st─Ö┼╝enia glukozy we krwi, pomiar st─Ö┼╝enia kwasu moczowego).Nie stosowa─ç z┬áinnymi lekami z┬ágrupy sympatykomimetyk├│w, w┬átym z┬áinnymi lekami zmniejszaj─ůcymi przekrwienie b┼éony ┼Ťluzowej nosa (zwi─Ökszone ryzyko wyst─ůpienia dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych dotycz─ůcych uk┼éadu sercowo-naczyniowego).Nie stosowa─ç preparatu r├│wnolegle z┬átr├│jpier┼Ťcieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (np. amitryptylina) ze wzgl─Ödu na zwi─Ökszone ryzyko wyst─ůpienia zaburze┼ä sercowo-naczyniowych.Preparatu nie nale┼╝y stosowa─ç, je┼╝eli przyjmowane s─ů leki blokuj─ůce receptory beta-adrenergiczne (tzw. beta-blokery) lub inne leki obni┼╝aj─ůce ci┼Ťnienie t─Ötnicze, np. debryzochina, guanetydyna, rezerpina, metylodopa. Mo┼╝liwe zmniejszenie skuteczno┼Ťci dzia┼éania tych lek├│w i┬áwyst─ůpienie nadci┼Ťnienia t─Ötniczego oraz innych dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych.R├│wnoleg┼ée stosowanie glikozyd├│w naparstnicy (np. digoksyna) zwi─Öksza ryzyko wyst─ůpienia zaburze┼ä rytmu serca lub zawa┼éu serca.Stosowanie fenylefryny z┬ápochodnymi alkaloid├│w sporyszu (np. dihydroergotamina, ergotamina, metysergid) mo┼╝e powodowa─ç zwi─Ökszenie ci┼Ťnienia t─Ötniczego i┬áwyst─ůpienie zatrucia sporyszem.

Jak ka┼╝dy lek, r├│wnie┼╝ Theraflu Zatoki mo┼╝e powodowa─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane, chocia┼╝ nie wyst─ůpi─ů one u┬áwszystkich chorych stosuj─ůcych ten preparat. Pami─Ötaj, ┼╝e oczekiwane korzy┼Ťci ze stosowania leku s─ů z┬áregu┼éy wi─Öksze, ni┼╝ szkody wynikaj─ůce z┬ápojawienia si─Ö dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych.Mo┼╝liwe dzia┼éania niepo┼╝─ůdane obejmuj─ů: nudno┼Ťci, wymioty, biegunki, zaburzenia czynno┼Ťci w─ůtroby (w przypadku przedawkowania paracetamolu mo┼╝e wyst─ůpi─ç ostra niewydolno┼Ť─ç w─ůtroby, uszkodzenie lub martwica w─ůtroby), zaburzenia czynno┼Ťci nerek, bezsenno┼Ť─ç, b├│le g┼éowy, zawroty g┼éowy, zm─Öczenie, dra┼╝liwo┼Ť─ç, nerwowo┼Ť─ç, zwi─Ökszenie cz─Östotliwo┼Ťci rytmu serca, ko┼éatanie serca, rozszerzenie ┼║renic zwi─ůzane z┬ájaskr─ů, zwi─Ökszenie ci┼Ťnienia t─Ötniczego, zaburzenia hematologiczne (ma┼éop┼éytkowo┼Ť─ç, agranulocytoza, leukopenia). Mo┼╝liwe utrudnienia w┬áoddawaniu moczu, bolesne oddawanie moczu, zatrzymanie moczu (zw┼éaszcza u┬ám─Ö┼╝czyzn z┬ározrostem gruczo┼éu krokowego). Mo┼╝liwe reakcje nadwra┼╝liwo┼Ťci: ┼Ťwi─ůd, wysypka, pokrzywka, rumie┼ä, obrz─Ök naczynioruchowy (obrz─Ök mo┼╝e dotyczy─ç twarzy, krtani, j─Özyka i┬ámo┼╝e utrudnia─ç oddychanie), skurcz oskrzeli, napad astmy (zw┼éaszcza u┬áos├│b uczulonych na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne NLPZ), reakcje anafilaktyczne, a┼╝ do objaw├│w wstrz─ůsu anafilaktycznego (przyspieszenie czynno┼Ťci serca, gwa┼étowne obni┼╝enie ci┼Ťnienia t─Ötniczego, utrata przytomno┼Ťci). Bardzo rzadko ci─Ö┼╝kie reakcje sk├│rne, w┬átym ostra uog├│lniona osutka krostkowa, martwica toksyczna rozp┼éywna nask├│rka, zesp├│┼é Stevensa i┬áJohnsona, kt├│re mog─ů prowadzi─ç do zgonu. W┬áprzypadku pojawienia si─Ö wysypki, innych zmian sk├│rnych lub innych objaw├│w nadwra┼╝liwo┼Ťci, nale┼╝y zaprzesta─ç stosowania preparatu i┬ánatychmiast skonsultowa─ç si─Ö z┬álekarzem.

Faq
Opinie
Dawkowanie
Zastosowanie
Opis
shape

Indeks lek├│w online mo┼╝e by─ç pomocny!

Ile razy zdarzy┼éo ci si─Ö zgubi─ç ulotk─Ö z przyjmowanego obecnie leku, przez co mia┼ée┼Ť problem z jego dalszym za┼╝ywaniem? Baza lek├│w online to miejsce gdzie znajdziesz "broszurk─Ö" leku. Mo┼╝esz sprawdzi─ç w dowolnym czasie najistotniejsze informacje dotycz─ůce dowolnego farmaceutyku.

Wr├│─ç na g├│r─Ö