Tobrosopt-DEX (deksametazon + tobramycyna) - krople do oczu, zawiesina

shape

Preparat złożony zawierający glikokortykosteroid oraz antybiotyk

Profilaktyka i leczenie zapalenia oraz zapobieganie zakażeniu po operacyjnym usunięciu zaćmy u dorosłych i dzieci po 2. rż. 1–2 krople do worka spojówkowego co 4–6 h. W ciągu pierwszych 24–48 h dawkę można zwiększyć do 1–2 kropli co 2 h. W miarę ustępowania objawów należy stopniowo zmniejszać częstość stosowania leku. W ciężkich przypadkach 1–2 krople co 1 h do uzyskania poprawy, następnie 1–2 krople co 2 h przez 3 dni, 1–2 krople co 4 h przez 5–8 dni i 1–2 krople 1 ×/d przez 5–8 dni. Po operacji zaćmy 1 kropla 4 ×/d przez 24 dni, zaczynając następnego dnia po zabiegu lub 1 dzień przed zabiegiem 1 kroplę 4 ×/d, następnie 1 kroplę po zabiegu i 1 kroplę 4 ×/d przez kolejne 23 dni. W razie potrzeby lek można stosować częściej, do 1 kropli co 2 h przez pierwsze 2 dni leczenia. Zaleca się regularne kontrolowanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych, należy zachować przynajmniej 5 min przerwy między ich podaniem. U dzieci po 2. rż. lek podawać w takich samych dawkach jak u osób dorosłych.

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, zapalenie rogówki wywołane przez wirus opryszczki, krowianki, ospy wietrznej lub inne choroby wirusowe rogówki i spojówek, niepowikłane usunięcie ciała obcego z rogówki, zakażenia gruźlicze oka wywołane przez Mycobacteriae (w tym pałeczki kwasooporne, takie jak M. tuberculosis, M. leprae lub M. avium), grzybicze zakażenia oka, nieleczone ropne zakażenie oka, nieleczone pasożytnicze zakażenie oka.

Faq
Opinie
Dawkowanie
Zastosowanie
Opis
shape

Indeks leków online może być pomocny!

Ile razy zdarzyło ci się zgubić ulotkę z przyjmowanego obecnie leku, przez co miałeś problem z jego dalszym zażywaniem? Baza leków online to miejsce gdzie znajdziesz "broszurkę" leku. Możesz sprawdzić w dowolnym czasie najistotniejsze informacje dotyczące dowolnego farmaceutyku.

Wróć na górę